2017’de asgari ücret ne kadar olacak?

27 Aralık 2016 Salı |

Asgari ücretin sürekli olarak yeterli olmadığı Türkiye yeni bir yıla girerken 2017 yılında asgari ücretin ne kadar olacağı sorusunun da cevabını merak etmeye başladı. Çalışanları ilgilendiren önemli bir konu olarak gündeme çıkan asgari ücretin 2017 yılında ne kadar olacağı, zam gelip gelmeyeceği çalışanların merak ettikleri sorular arasında. Peki 2017’de asgari maaş zamlanacak mı?

Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamalarda asgari ücret konusuna değindi. Bakan yaptığı açıklamalarda 2017 yılında asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapmazken konuya dair genel açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini yürüten Müezzinoğlu 29 aralık tarihinde açıklanacak asgari ücret düzenlemesini kendisinin de merak ettiğini dile getirirken diğer yandan asgari ücretin şu an 1300 Tl olduğunu ve bunun kesinlikle yetersiz olduğunu, çalışan insanların ve ülkenin refahı için asgari ücretin yükselmesi gerektiğini söyledi.

Çalışma komisyonu 2017 asgari ücretle ilgili çalışmalarını bu hafta içinde tamamlayacak ve 2017 asgari maaş konusunda varılan kararı açıklayacak.

Bakan önümüzdeki yakın dönemde yeni istihdam alanları yaratılacağını ve asgari ücretin de yavaş yavaş gereken düzeye geleceğini umduğunu kaydetti.

Gönderi Yap