Anadolubank personel eleman alımı, iş başvurusu

20 Aralık 2016 Salı |

Bankalar 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da büyümeye, Türkiye çapında yeni şubeler açmaya ve yeni banka personel alımı yapmaya devam edecekler. Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar 2017 yılı iş ve insan kaynakları personel alım planlarını yaptılar. Global ve ekonomik belirsizliklere rağmen Türk bankalarının büyümeye devam etmesi beklenirken bu büyüme kapsamında yeni açılan şubelere de binlerce banka elemanı alımı yapılması öngörülüyor.

Anadolubank 2017 İnsan Kaynakları Personel Alımı
Halen 116 şube ile hizmet veren Anadolubank 2016 yılını 117 şube ile kapatacak. Banka 2017 yılı sonuna kadar yeni şubelere açarak şube sayısını 150’ye çıkartmayı hedefliyor. Bu kapsamnda Anadolubank 2017 yılı içinde 10 – 15 adet yeni şube açılımı yaparak 1 yıl sonra 130 şubeye sahip olacak. Banka yeni şubeler açarken özellikle ticaretin yoğun olduğu yerleri lokasyon olarak seçiyor.

Bankanın şu anki personel sayısı 2113 olmakla birlikte yeni şube açılışlarına bağlı olarak 2017 yılında 100 – 120 adet yeni personel alımı hedefleniyor. Anadolubank personel alımında adaylarda aranan genel şartlar şöyle: İşe alımlarda açılacak şube türüne göre KOBİ, ticari, işletme, bireysel bankacılık veya tarım bankacılığı alanında deneyimli portföy yöneticileri tercih edilecek. Bunun yanında bankacılık alanında yetiştirilmek üzere yeni mezun adaylar da Anadolubank 2017 personel alımında değerlendirilecek. Üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden yeni mezun adaylar genel yetenek sınavı, kişilik envanteri ve mülakat sürecinden sonra banka personeli arasına dahil olabiliyorlar.

Yeni mezun adaylar şubelerde gişe asistanı olarak işe başladıktan sonra yönetici pozisyonlarına kadar geniş bir kariyer imkanlarına sahip oluyorlar. Deneyimli adaylar geçmiş dönem başarılarına, yeni mezunlarda ise üniversite yıllarında staj yapmış olmasına önem veriliyor.

Anadolubank 2017 İş Başvurusu
Anadolubank personel alımlarından yararlanmak isteyen adaylar iş başvurularını bankanın kariyer bölümü üzerinden veya İK portalları üzerinden yayınlanan iş ilanları aracılığı ile yapabilirler.

Gönderiler

  1. Neriman dedi ki:

    Bankacı olmak ve sizlerle çalışmak istiyorum, ankarada ikamet ediyorum.

Gönderi Yap