Bordo bereli ve uzman erbaş alımı 2017

5 Haziran 2017 Pazartesi |

Türk Silahlı Kuvvetlerinin personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik çalışmalar yapan Milli Savunma Bakanlığı (MSB), öncelikle Özel Kuvvetler Komutanlığı’na personel alımı yapacak. Bu kapsamda ilk defa sivillere de bordo bereli olmanın yolunun açılmasıyla, 35 bini aşkın başvuru geldi. Yapılan başvuruların ardından subay ihtiyacının karşılanması amacıyla fiziki yeterlilik testini tamamlayan 1450 yeni aday mülakata çağrıldı. Görüşmelerin bu hafta bitirilmesi planlanıyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na uzman erbaş temini için başlatılan çalışmada da sona gelindi. Ocak ayında tamamlanan mülakatlar sonucunda 1236 yeni aday başarılı oldu. Komutanlığı sözleşmeli er teminine yönelik çalışmalarda ise mülakatla devam ediyor. Personel alım sınavlarına katılan 16 bin 957 adaydan bin 818’i başarılı oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla 2017 yılı dördüncü etap personel alımı için ilana çıktı. İlana göre uzman erbaş alımı jandarma komando, jandarma emniyet ve asayiş birliklerinde istihdam edilmek üzere yapılacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde yapılacak uzman erbaş seçme sınavları Nisan ayında yapılacak. Uzman erbaş ve bordo bereli askeri personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar ilanları takip ederek gerekli şartlara ulaşabilir ve yönergeleri takip ederek başvurularını yapabilirler.

Comments are closed.