Deniz kuvvetleri komutanlığı memur alımı

9 Şubat 2015 Pazartesi |

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2015 YILI İSTİSNAİ DEVLET MEMURU ALIMLARI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı ile Bağlı Birlik ve Kurumlarında istihdam edilmek üzere “Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükmü doğrultusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak İstisnai Devlet Memuru alımı yapılacaktır.

BAŞVURUDA BULUNAN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER

a.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak (A bendinin 6’ncı fıkrası hariç).

b.İlan edilen unvanların Öğrenim Durumu, Yaş Durumu ve 2013 ve 2014 yılı Merkezi Sınav Notu (KPSS) şartlarını taşımak. Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden diplomalarının yurt içinde denkliği Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’nca onaylanmış olmak,

c.Başvuru bitiş tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre

18 yaşını tamamlamış (02 Mart 1997 ve daha önce doğanlar) ve 01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla

36 yaşından gün almamış olmak. (01 Ocak 1980 ve daha sonra doğanlar)

ç.Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde daha önce çalışmış veya halen çalışıyor olmamak.

d.Seçim ve mülakat aşamalarını asil veya yedek olarak kazanan adayların sevk edilecekleri Asker Hastanelerinden veya Asker Hastanelerinin Geçici Sağlık Kurullarından “TSK’da Askeri Sivil Memur Olur” kararlı rapor almış olmak.

e.Kazanan adayların; yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak.

f.”Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında, almış oldukları merkezi sınav notuna (KPSS Notu) %10 fazlası eklenerek hesaplanmış notu dikkate alınacağından, internetten yapılan başvuru sonrası adaylar şehit/gazi yakını olduğunu gösterir belgenin altına aday bilgileri de yer alacak şekilde 6 Mart 2015 tarihine kadar 0216 310 72 46 numaraya faks ile göndereceklerdir. Geç gelen fakslara işlem yapılmayacaktır.

MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞEKLİ

a.Başvurular http://personeltemin.dzkk.tsk.tr linkinde bulunan “2015 yılı 1. Dönem İstisnai Devlet Memuru Alımları”kısmından yapılacaktır.

b.Adayların Başvuru Kılavuzunun tamamını okuduktan sonra yukarıda belirtilen link üzerinden sol kısımda bulunan 2015 yılı 1. Dönem İstisnai Devlet Memuru Alımları Başlığı altında “İlk Başvuru” kısmına girerek istenilen bilgileri doldurmaları gerekmektedir.

c.Başvuru sonrası her adaya bir şifre verilecektir. Adaylar verilen şifreyi not almalıdır. Adaylar verilen şifreyle, başvuru süresince başvurularını kontrol edip güncelleyebileceklerdir. Başvuru süresi tamamlandığında sistem kapanacağından bilgi güncellemesi yapılamayacaktır.

ç.Adaylar birden fazla unvana veya bölgeye başvuru yapamayacaktır.

d.Şifrenizi kaybetmeniz/unutmanız durumunda “Aday Girişi” kısmında bulunan “Şifremi Unuttum” kısmında daha önce girdiğiniz bilgileri girerek şifrenize ulaşabilirsiniz. İdarece, adayların yazılı, sözlü veya bilgi edinme başvurusu yolu ile yapacakları “Şifre Öğrenme” taleplerine yanıt verilmeyecektir.

e.Doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur.

f. Doldurulan bilgilerin, kılavuzda yer alan başvuru şartlarına uygun olmadığının tespit edilmesi durumunda alım sürecinin hangi aşamasında olursa olsun (atanma sürecinde dahi olsa) aday elenmiş kabul edilecek ve adayın işlemleri iptal edilecektir.

g.Başvurular; 02 Şubat 2015 Pazartesi günü saat 17:00’da başlayıp,

02 Mart 2015 Pazartesi günü saat 23:59’da sona erecektir.

ğ.İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

deniz kuvvetleri personel alm

Gönderi Yap