Emniyet genel müdürlüğüne aşçı alımı yapılacak

27 Aralık 2016 Salı |

İçişleri Bakanlığı altında faaliyet gösteren Emniyet Genel Müdürlüğü kısa adıyla EGM yeni bir personel alımı yapmak için ilan yayınladı. Uzun süredir EGM bünyesinde işten çıkarma ve görevden almalar yaşanmış ve birçok memur görevinden uzaklaştırılmıştı. Ancak bu seferki ilan aşçı alımı için yayınlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere aşçılar arıyor. Söz konusu ilan kapsamında 23 adet yeni aşçı alımı düzenlenecek.

EGM’nin ilanı çerçevesinde aşçı olarak göreve gelecek adaylar 657 devlet memurları kanunu kapsamında memur olarak göreve başlayacaklar. Adaylar EGM‘nin belirlediği çeşitli şehirlerde çalışacaklar. EGM aşçı alımına iş başvurusunda bulunan ve değerlendirmeye alınan adaylar sözlü veya uygulamalı bir sınava tabi tutulduktan sonra seçilerek göreve başlayacaklar.

Diğer yandan önemli bir husus olarak adayların KPSS puanına sahip olması gerecek. İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların 2016 KPSS – 94 puan şartını taşıyor olması gerekiyor.

İş başvurusu nasıl yapılacak?

EGM 2017 personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar gerekli şartları taşıdıkları takdirde gerekli belgelerle birlikte ikamet ettikleri illerde emniyet müdürlüklerine giderek bizzat kendileri iş başvurusu yapabilecekler. Son başvuru tarihi 13 ocak 2017 olarak belirlenmiştir.

Gönderi Yap