Evde Fiyonk İşi, Eve Ek İş Veren Firmalar

5 Şubat 2014 Çarşamba |

Fiyonk kurdele, rafya, kumaş veya örgü ile yapılan süsleme malzemesidir. Hediye kutuları, hediye paketleri büyük- küçük, rengarenk fiyonklarla süslenir. Fiyonklar iç çamaşırı süslemesinde, giysi süslemelerinde, tokalarda bebek kıyafetlerinde de kullanılır. Özellikle hediye paketleri ambalajlarında, çiçek buketleri, çikolata kutularında altındaki yapışkan kağıdı çıkararak ambalajın üstüne yapışan renkli ve sevimli fiyonklar kullanılmaktadır. Bu kadar çok kullanım alanı olan fiyonklar bir çok kişiye iş fırsatı da oluyor. Evlerinde fiyonk hazırlayarak firmalara satan çok sayıda ev hanımı bulunuyor. Sadece ev hanımları değil, eli işe yatkın erkekler, öğrenciler de fiyonk işi yaparak ek gelir sağlıyorlar.

Çünkü fiyonk işi evde yapılacak işlerin en eğlenceli olanlarındandır. Hediye paketleme sektöründe oldukça talep edilen bu işi birkaç kişi ekip kurarak ya da aile fertleriyle akşamları televizton izleyerek bile yapabilirsiniz.

Fiyonk işi yapanlara malzemeler teslim edilir, örnekler sunulur, iş bitiminde ödeme yapılır. Ancak siz de kemdi malzemelerinizi alarak fiyonk yaparak firmalardan iş talep edebilirsiniz.

İstanbul’da yaşayanlar için bu işlerin malzemeleri en uygun Tahtakale ‘den temin edilir. Başka yerlerde de toptan tuhafiye malzemesi satan yerlerden, pazarlardan kurdele satın alabilirsiniz.

Elinizdeki malzemelerle yapacağımız fiyonklara bijuteri dükkanları, hediyelik eşya dükkanları, pastahanelere ve tekstil firmalarına olmak üzere çeşitli işyerlerine toptan satabilirsiniz.

Özellikle eli çabuk olan kişiler bu işi çok hızlı yaptığı için iyi para kazanabilir. Siz de ister eve fiyonk işi veren firmaların verdiği siparişleri yaparak, isterseniz de kendi tasarımınız olan fiyonkları kitapçılar, hediyelik dükkanlar, zücaciye, sarraflar, pastahane ve daha bir çok büyük mağazalara sunarak para kazanabilirsiniz. Hazırladığınız fiyonk işi örneklerini göstererek topluca sipariş alabilirsiniz.

Evde Fiyonk İşi yapmak isterseniz tek yapmanız gereken yorum bölümümüze yorum bırakmanızdır. Yorum yaparken lütfen adınızı, soyadınızı, mail adresinizi yazmayı unutmayınız. Ancak kötü amaçlı kullanımlara yol açmamak için telefon numarası bırakmamanız rica olunur. İşveren firmalar sizinle bu bilgiler doğrultusunda iletişime geçecektir.

Gönderi Yap