Evde Kına Paketleme İşi, Eve İş Veren Firmalar 2014

5 Şubat 2014 Çarşamba |

Çalışarak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler için evde yapılacak işler arasında en zevkli ve kolay olanı kına paketleme işidir. Bildiğiniz gibi törelerimizde kına gecelerinde gelinler için kına gecesi düzenlenir. Bu törenlerde geline kına yakılırken konuklara da kına dağıtılır. Aynı şekilde sünnet kınalarında da sünnet çocuğunun eline kına yakılırken misafirlere sembolik kınalar süslü ambalajlarda dağıtılır. Bebekler içinde altıncı ayında “6 ay kınası” törenle yakılarak kına poşetleri dağıtılır. Bu kadar büyük ihtiyaç alanı varken ortaya büyük bir iş kolu çıkıyor. Bu kadar ilgi gören kına poşetleri değişik vesüslü ambalajlar içerisine yerleştirilerek dağıtıma hazır hale getiriliyor.

Evde nasıl kına paketlenir?

Kınalar küçük poşetler içerisine konarak zımbalanır. Süslü kumaşlardan yapılan keseler süslenerek bu poşetler içerisine konarak ağzı renkli kurdelelerle bağlanır. Çok değişik modellerde kına ambalajı yapılır, minik kutulara süsler, boncuklar yapıştırılarak da kına paketleniyor. Düğünlere, kına gecelerine kına paketi hazırlayan birçok organizasyon firması bulunuyor. İnternetten bu firmaların ilanlarını aratarak eve iş talep edebilirsiniz.

Evde Kına Paketleme İşi veren firmalara internetten, ilanlardan, broşürlerden veya bu işi yapan kişilerden ulaşabilirsiniz. İsterseniz yorum bölümüne isim, soyisim ve mail adresi yazarak size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Ancak kötü niyetli aramalara meydan vermemek için telefon yazmamanız iyi olacaktır.

Gönderiler

  1. fundaserbest dedi ki:

    Iyi günler kayseri de yaşıyoruz 2 kişiyiz kına paketleme işi yapmakistiyoruzbu ise çok ihtiyacımız var lütfen yardımcı olun…..

  2. haşim coşar dedi ki:

    ben adanada ikamet etmekteyim lütfen adana içi olsun

Gönderi Yap