Evde Oyuncak Yapımı İşi, Eve İş Veren Firmalar

5 Şubat 2014 Çarşamba |

Evde yapılabilecek işlerden bir tanesi de oyuncak işidir. Çocukların büyüme ve gelişmesinde önemli katkıları bulunan oyuncaklar evde oturan kişiler için de iş kapısı olabiliyor. Çünkü ucuz ve kalitesiz Çin malı oyuncakların zararları her geçen gün ortaya çıkarken çocukluğumuzdakullandığımız ev yapımı, el yapımı oyuncakların değeri daha fazla anlaşıldı. Bu nedenle el yapımı oyuncaklara verilen önem daha da arttı. Elyapımı oyuncaklara olan ilginin arması çeşitli nedenlerde evde ek iş yapmak isteyen kişilere de ekmek kapısı oldu. El becerileri gelişmiş,yaratıcılık yönü güçlü, hayal gücü kuvvetli kişiler evde çok kullanışlı, fonksiyonel ve en önemlisi sağlıklı oyuncaklar yaparak para kazanabiliyorlar. Evde çok çeşitli oyuncaklar yapmak mümkün. Evdeki materyallerle sermayesiz yapılan oyuncaklar çocukların çok ilgisini çekiyor.

Eski veya teki kaybolan çoraplardan çok şık oyuncaklar yapabilirsiniz. Biraz elyaf, süslemek için kurdele, renkli ipler ile ortaya sevimli hayvanlar çıkarabilirsiniz.

Örgü Oyuncak Yapımı

El işine eli yatkın bayanlar Amigurumi adı verilen “Örgü Oyuncak” örerek önemli gelir elde ediyor. Sevimli çizgi film kahramanları Kayyu, Pepe, Barbie, Süperman ve hayvan figürleri şeklinde hazırlanan örgü oyuncaklar çocukların ve ailelerinin ilgisini çekiyor. Örmesi zahmetli olmasınakarşın eğlenceli olan bu iş iyi de para kazandırıyor. Ev hanımlarının severek yaptığı bu iş imkanı Japonya’da bir sanat dalı olarak icra ediliyor. Japonya’da başlayarak dünyaya yayılan tığ ile örülen,kurdelelerle ve boncuklarla süslenen oyuncaklar çamaşır makinesine yıkandığı ve organik oldukları için çok da sağlıklı.

Gönderi Yap