Sosyal güvenlik kurumu personel alımına gidiyor

25 Aralık 2016 Pazar |

Sosyal Güvenlik Kurumu kısa adıyla SGK yeni yayınladığı bir ilan ile yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Sosyal Güvenlik Kurumu her yıl ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli kadrolara çok sayıda personel alımı gerçekleştiriyor. Devlet bünyesine yapıla personel ve memur alımları konusunda kamu kurumları arasında önemli bir yere sahip olan SGK denetmen yardımcısı alımı düzenliyor. Söz konusu alımlar kapsamında toplam 400 adet yeni denetmen yardımcısı kurum bünyesinde görevlendirilecek.

Peki SGK denetmen yardımcısı alımında detaylar neler, adayların iş başvurusu için hangi başvuru şartlarını taşıması gerekiyor?

Giriş sınavına başvurular 13 Ocak tarihine kadar yapılacak
Söz konusu ilan kapsamında iş başvurusunda bulunacak adayların bilmesi gereken en önemli noktalardan biri bir giriş sınavına tabi tutulacakları. Sınava başvuru yapmak için gerekli şartları taşıyan adaylar 02 ve 13 Ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Elektronik ortamda yapılacak olan başvurular kurum tarafından ön başvuru olarak kabul edilecek ve başvuruların değerlendirilmesinin ardından hak kazanan adaylar liste olarak açıklanacak. Kazananların listesi 20 ocak 2017 tarihinde açıklanacak. Tüm bunların ardından adaylar 13 – 24 şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan giriş sınavına tabi tutulacaklar.

SGK personel alımında hangi başvuru şartlarını istiyor
Sosyal Güvenlik Kurumu denetmen yardımcısı personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların herşeyden önce 657 devlet memurları kanununda yer alan unsurları taşıyor olması gerekecek. Kurum diğer yandan yaş şartı da arıyor. Yaş şartı kapsamında adayların 35 yaşınını doldurmamış olması isteniyor. Bunların yanında SGK sınavlarına daha önceden katılmış ve 2 kez başarısız olmak adayların personel alımına katılmasında engel teşkil edecek ve yine görevini icra etmesine engel olacak her hangi bir durumun da olmaması gerekiyor.

Başvurular resmi ilanda belirtilen link üzerinden internet ortamında yapılacak. Adaylar söz konusu başvuru linkinde yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvurularını tamamlayabilecekler. İnternet ortamı dışında herhangi başka bir başvuru yolu kullanılamayacak. Adayların yakın vadede çekilmiş kendilerine ait fotoğrafları da elektronik ortamda başvuru yaparken göndermeleri gerekecek.

Gerçekleştirilecek olan sözlü personel alım sınavında sorulacak konular ve diğer detaylar kurumun resmi ilanında yer alıyor. Dileyen adaylar resmi ilan üzerinden tüm detaylara ulaşabilecekler.

ankara asgari dikim evi 2016 2017 isvi alimi

askerimemuriyetterziallml

askeriye dikimevi işçi alımı 2017

kartal askeri dikimevi iş başvurusu

askeriye dikim evi işçi alıyormu

Gönderi Yap